Ihrisko - Golf Malá Ida - Red Fox Golf Club
377
page-template-default,page,page-id-377,bridge-core-3.0.8,qi-blocks-1.1.1,qodef-gutenberg--no-touch,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-29.5,qode-theme-bridge,elementor-default,elementor-kit-6,elementor-page elementor-page-377

Ihrisko

Jamka 1 – PAR4 – HCP11

Odpalisko úvodnej jamky sa nachádza hneď vedľa druhého najväčšieho jazierka golfového areálu. Úvodný odpal na ihrisku je náročný z dôvodu dlhej vodnej prekážky na ľavej strane. V hornej časti napravo sa nachádza okrem pieskového bunkra aj prírodná prekážka v podobe malého lesíka. Pri hre treba dať pozor na prevýšenie jamky, hráči musia rátať s nevyspytateľným protivetrom. Na druhej strane krásny široký fervej dáva hráčom možnosť zahrať na tejto jamke par. Rafy lemujú ihrisko a spolu s okolitým lesíkom dotvárajú príjemnú prírodnú scenériu. Grín na tejto jamke je druhý najvyššie postavený na celom ihrisku, je veľmi členitý.

Jamka 2 – PAR3 – HCP7

Pri prvom odpale sa treba čo najlepšie vyrovnať s vodnou prekážkou, ktorú tvorí tenký potôčik spájajúci horné jazierko so stredným jazierkom. Pred grínom sa nachádza zradný pieskový bunker, ktorý by sa však nemal stať strašiakom hráčov. Napravo sa nachádza aleja stromov, napravo potok. Grín je klasickej veľkosti a patrí medzi ľahšie na tomto ihrisku.

Jamka 3 – PAR4 – HCP3

Odpalisko lemujú prírodné prekážky. Na pravej strane ferveje sa nachádza horné jazierko, ktorého prítok rozdeľuje fervej na tejto jamke na dve časti. Najrizikovejšie je prepáliť fervej prvým úderom a vyhnúť sa pritom lesíku naľavo a zároveň aj vodnej prekážke. Hráči musia prekonať najvyššie prevýšenie zo všetkých jamiek v snahe dostať sa na grín. Navyše v druhej časti ferveje sa nachádza skrytý pieskový bunker, rovnako je tomu aj na pravej strane. Pozor si treba dávať aj na skrytý bočný vietor z pravej strany spoza lesíka. Grín sa nachádza na najvyššom mieste celého areálu.

Jamka 4 – PAR5 – HCP15

Druhá najdlhšia jamka na ihrisku, jedna z dvoch s parom 5. Z najvyššieho bodu odpaliska majú hráči najlepší a najkrajší výhľad na celý areál. Túto jamku charakterizuje nezvyčajne dlhá a priama “diaľnica” až priamo ku grínu. Hráči si však musia dať pozor na vplyv vetra do chrbta pri odpaľovaní. Naľavo sa nachádza hranica areálu, ktorú lemuje príjazdová cesta. Pravú časť spodného rafu pre zmenu lemuje päť nepríjemných piesočnatých bunkrov. Na menšom a jednom z najjednoduchších grínov na ihrisku majú hráči šancu zakončiť svoj kvalitný výkon na tejto jamke s birdie.

Jamka 5 – PAR4 – HCP5

Na úvod stredne dlhej jamky je potrebné prekonať vodnú prekážku na pravej strane, na ľavej strane sa treba vyhýbať vysokým rafom. Pri prechádzaní cez mostík z prírodného kameňa sa hráči utvrdia v tom, že vodná prekážka naľavo je s viacerými zákrutami potôčika zámerne situovaná tak, aby rozšírila priestor, ktorému sa treba vyhnúť. Pri prvom odpale sa treba vyhnúť dvom piesočnatým bunkrom. Odmenou za vydarený prvý odpal je nádherne široký fervej. Tesne pred grínom sa nachádza mimoriadne zradný pieskový bunker, je to rozhodne najzákernejší bunker celého areálu.

Jamka 6 – PAR3 – HCP17

Najkratšia jamka a druhá najľahšia. Komplikuje ju však vodná prekážka tesne pred grínom, vysoký raf naľavo a stromy napravo. Zásadný poznatok – jediná šanca ako na tejto jamke nestratiť je dostať sa na grín hneď vďaka prvému úderu.

Jamka 7 – PAR4 – HCP9

Túto jamku zdobí široký fervej, ale napravo sa nachádza hráčmi neobľúbený raf, ktorý sa tiahne celou stranou. Spojenie dvoch jazier s vytŕčajúcim rákosím tvorí nástrahu na ľavej strane, kam by loptička rozhodne nemala uletieť. Jamka sa dohráva na takmer rovnom a do netradičného tvaru vykrojenom gríne v jednej z najkrajších scenérií areálu v obkolesení krásneho lesíka. Aj túto jamku je možné meniť až na troch rôznych miestach na gríne, to spestrí hru všetkým golfistom, ktorí budú pravidelnými hráčmi na tomto ihrisku.

Jamka 8 – PAR5 – HCP1

Hoci je to jamka s parom 5, pri dobrom výkone čaká na hráčov odmena v podobe vysokej pravdepodobnosti zahrať birdie. Po pravej strane si treba dať pozor na jeden nepríjemne uložený pieskový bunker. Hrozba odpálenia loptičky na neďalekú príjazdovú cestu do areálu je minimálna. Na ľavej strane sa nachádzajú tesne pred grínom až tri pieskové bunkre. Grín má menšie stúpanie. Aj terén tejto jamky ubezpečí hráčov, že hoci ihrisko bolo vybudované na bývalých močiaroch, disponuje dôsledným odvodňovacím systémom a rovnako špičkovým zavlažovacím systémom, ktoré zabezpečujú špičkovú kvalitu trávnatého porastu.

Jamka 9 – PAR3 – HCP13

Na záver hry prichádza najjednoduchšia jamka bez akýchkoľvek vodných či rafových prekážok a nástrah. Výnimkou sú akurát tri pieskové bunkre, ktorým sa však dá poľahky vyhnúť. Ľahká jamka s parom 3, bolo by hriechom a obrovským zaváhaním zahrať na nej bogey.